Vzpomínka na Oldřicha Celetku

Smutná zpráva během vánočních svátků přišla ze Stupna. 24. 12. 2023 zemřel náš kamarád, spoluhráč z Dukly Olda Caletka. Olda začal s národní házenou v rodném Oseku nad Bečvou. Zde se věnoval našemu milovanému sportu až do odchodu na vojnu. Povolávací rozkaz dostal, jako talentovaný obránce, do Dukly Most. V zimě 1977 se zde rušil vojenský útvar a Dukla se stěhovala na západ Čech, a to do Dobřan. V podzimní části 1978 1. ligy byl stabilním členem družstva, které vedlo nejvyšší soutěž. Do civilu odešel v říjnu 1978. Jeho cesta vedla do Rokytnice, než se oženil zpět na západ Čech, ale tentokrát do Stupna. Zde také zakončil svoji aktivní hráčskou činnost, ale věnoval se mládeži jako trenér. K národní házené vedl i své dva syny, kteří hráli za Stupno 1. ligu. Olda také několikrát reprezentoval výběr Moravy a když se hrálo vrcholné utkání Čechy – Morava v roce 1978 ve Stupně, tak zde poznal svoji budoucí ženu.

Na Oldu budeme všichni vzpomínat jako na výborného hráče a skvělého parťáka, který nevynechal ani jeden sraz Dukly Dobřany.

Spoluhráči z Dukly Dobřany , VV ZOSK SNH se připojuje. Čest jeho památce!

stojící zleva: trenér Miroslav Plaček, Oldřich Caletka (Osek nad Bečvou), Milan Fornouz (Přeštice), Stanislav Zadražil (Jihlava), Dalibor Sloviak (Vítkovice), Jan Rejda (Jihlava)
střední řada zleva: Zdeněk Hruška (Jihlava), Zdeněk Dostál (Most), Jiří Rusek (Studénka), Karel Švarc (Přeštice), Ladislav Sinolup (Nýřany)
v podřepu zleva: Pavel Kratochvíl (Rokytnice), Gejza Cina (Vítkovice), Jaroslav Bláha (Humpolec), Rostislav Horkel (Stará Ves)
 

Fotografie z jednoho ze srazů Dukly Dobřany v Oseku u Rokycan

stojící zleva: trenér Josef Stýblo, Jiří Maršík, Luboš Havlík, Rosťa Horkel, Standa Zadražil, Láďa Vosáhlo, trenér Míra Plaček, Olda Caletka, Zdenek Kozák
sedící zleva: Milan Fornouz, Zdenek Dostál, Pavel Kratochvíl, Zdenek Hruška, Jarda Bláha